Saame tuttavaks: Karin Tuul

  • 28. apr. 2024

Kolm hurraad meie juhatuse esinaisele Karinile, tänasele sünnipäevalapsele! Sel ilusal pühapäeval tähistame Kammerkoor Encore asutaja, dirigendi ja helilooja Karin Tuule juubelit. Palju-palju õnne! Et kõigil oleks võimalik temaga veel rohkem tutvuda, on ta vastanud mõnele küsimusele.

Milline on Sinu kõigi aegade lemmikkooriteos ja miks see Sind nii sügavalt kõnetab? Kas Sul on mõni eriline mälestus seotud selle teosega?

Minu viimaste aastate lemmikteos on Dobrinka Tabakova “Alma Redemptoris Mater”, mis kõnetab eelkõige meisterliku komponeerimistehnika poolest. Terve teose vältel kõlab samaaegselt mažoor ja minoor. Alguses on valitud helistikeks E-duur ja c-moll, teose keskosas Des-duur ja a-moll ning laul lõppeb Fis-duuri ja d-molli. Läbivaks jooneks on ka ühest häälerühmast teise kanduv gregoriaan.

Teos tuli kammerkoori Encore esituses esmakordselt ettekandele 2020. aastal XV Eesti Kammerkooride Festivalil. Mäletan, et õppeprotsess oli inspireeriv, sest nägin lauljate silmis sportlikku hasarti partiide omandamisel ja terviku kujundamisel. Viimati esitasime laulu paar kuud tagasi, kui osalesime EBU konkursi “Let the peoples sing” poolfinaalis. Mul on hea meel tõdeda, et sära pole endiselt kustunud.

Mida Sa armastad teha väljaspool koorimaailma?

Viimased kaks kuud on minu peamine tähelepanu olnud poja kasvatamisel.

Mis inspireerib Sind kammerkooride liidu juhatuses tegutsema?

Võimalus panustada oma erialase valdkonna arengusse. Olen tegutsenud koorimaastikul juba kümme aastat ning ikka näen erinevaid murekohti, mis vajaksid tähelepanu, ja tunnen, et mul on (praegu) ka ideid, jõudu ja energiat valdkonda panustada. Kammerkooride liidu kaudu kuulun ka Eesti Kooriühingu alaliitude nõukogusse ja Kooriühingu juhatusse. Need võimalused on avardanud veelgi enam silmaringi ja teadmisi koorivaldkonna töökorraldusest. Samuti on hea meel, et EKKLi eestvedamisel koostöös kooriühinguga toimub tänavu 9. juunil ka kooride koolituspäev (info peagi tulekul!), millest ootame osa võtma kõiki valdkonna entusiaste, kooride juhatusi ja dirigente.