Eesti Kammerkooride Festival

XVII Eesti Kammerkooride Festival toimub 23. märtsil 2024 Pärnus.
Pane need kuupäevad juba enda koori kalendrisse!

XVI Eesti Kammerkooride Festival toimus 24. aprillil 2022 Tamsalu kultuurimajas. A-kategooria esikoha pälvis segakoor Vox Populi, kelle dirigent Janne Fridolin pärjati ka konkursi parima dirigendi tiitliga. (Grand prix vooru festivalil ei avatud.) Loe möödunud festivalist lähemalt siit!

XV Eesti Kammerkooride Festival toimus 10.-11. oktoobril 2020 Tallinnas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias (Tatari 13). Festivali grand prix võitis Tallinna Kammerkoor, dirigendid Heli Jürgenson ja Mariell Aren. Palju-palju õnne!

Ajaloost
Alates 1986. aastast on iga kahe aasta järel toimunud Vabariiklik Kammerkooride Festival. 1998. aastast on festivali korraldajaks Eesti Kooriühingu alaliit Eesti Kammerkooride Liit (EKKL).
Festivali eesmärgid:
1) kvaliteetse a cappella koorilaulutraditsiooni säilitamine ja edendamine Eestis
2) kammerkooride tegevuse stimuleerimine
3) kammerkooride taseme tõstmine
4) Eesti rahvakultuuri arendamine

Festivali sisu
Festivali keskmeks on kooride konkurss, mis toimub erinevates kategoorias. Kategooriad varieeruvad aastate lõikes ja võivad olla erinevad. Varasematel aastatel on kategooriad jaotunud A-, B- ja C-grupid erineva tasemega segakammerkooridele, E-grupp nais- ja meeskammerkooridele ning koolikammerkooride tegevuse innustamiseks ka eraldi alagrupp D. Konkurssi hindab 5-liikmeline rahvusvaheline žürii.

Varasemad festivalid