Pühapäeval toimub XVI Eesti Kammerkooride Festival

  • 22. apr. 2022

Pühapäeval, 24. aprillil toimuvad Tamsalu kultuurimajas järjekorras juba XVI Eesti Kammerkooride Festivali raames kooride konkurss, kultuuriloengud ja mitmekesine lõppkontsert. Tänavune festival on inspireeritud liidu 25. tegutsemisaastast ja pühendatud helilooja Mart Saare 140. sünniaastapäevale.

Alates 1986. aastast on iga kahe aasta järel toimunud Vabariiklik Kammerkooride Festival, mille korraldajaks on 1998. aastast Eesti Kooriühingu alaliit Eesti Kammerkooride Liit. Kammerkooride tegevuse ergutamisele ja inspireerimisele pühendatud festivali keskmeks on kooride konkurss ja avatud kontserdid. Viimati toimus festival 2020. aasta oktoobris Tallinnas, kus konkursi grand prix’ võitis Tallinna Kammerkoor, dirigendid Heli Jürgenson ja Mariell Aren. 

Tamsalus toimuval konkursil võtavad mõõtu kokku 10 kammernais- ja kammersegakoori kahes kategoorias, nende esitusi hindab viieliikmeline žürii Eesti tippmuusikutest ja kultuuritegelastest. Värskendusena leiavad aset ka kaks kultuuriteaduslikku loengut, kus esimeses keskendub Katrin Aller helilooja Mart Saarele ning teises räägib Brigitta Davidjants eesti naistest popmuusikas nõukogude ajal ja sellele järgnenud perioodil.

“On erakordselt hea meel, et kooridele keerulistest aastatest hoolimata saame sel kevadel oma festivali ikkagi pidada,” sõnas Eesti Kammerkooride Liidu esinaine Karin Tuul. “Kammerkooride festival on ühena vähestest kõikidele kooriliikidele avatud konkurssidest saanud toimuda Eestis alates 2020. aasta kevadest. Sellised võimalused on harrastuskooridele üliolulised, et hoida üleval lauljate motivatsiooni.”

Festival algab 24. aprillil kell 10.45 ja toimub terve päeva Tamsalu kultuurimajas, täpsem ajakava on leitav Eesti Kammerkooride Liidu kodulehel ja sotsiaalmeedias. Konkursivoorud ja loengud on kuulajatele tasuta, festivali lõppkontserdi piletid hinnaga 5 eurot on saadaval sularahas kohapeal.

XVI Eesti Kammerkooride Festivali toimumist toetavad Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Eesti Kooriühing, ajakiri Muusika ja Muusikute Fond PLMF.