Eesti kammerkooride liidu esmakordne õppereis Lätti

  • 20. sept. 2019

Eesti kammerkooride liidu (EKKL) juhatuse eestvõtmisel algab täna, 20. septembril liidu reis Jurmalasse, et külastada naabrite poolt korraldatud kõrgetasemelist koorikonkurssi International Baltic Sea Choir Competition. Ühtlasi annab see võimaluse elada kohapeal kaasa Eesti koorile Segakoor HUIK, kes konkursil võistlustules.

„Eelmisel aastal alustasime motivatsioonipäevade korraldamist liidu liikmetele ja täna algav õppereis on natuke suuremamahulisem jätk sellele ettevõtmisele. Kuna meil endil seisab kevadel ees 15. Eesti kammerkooride festivali korraldamine, mis toimub 2.-3. Mai 2020 Tallinnas, siis loodame saada reisilt kasulikke mõtteid ja kogemusi,“ rääkis EKKL juhatuse liige Kristiina Veerde.

Õppereisil Lätti osaleb 15 kammerkooride liidu liikmeskooride esindajat. EKKL peab oma südameasjaks kammerkooride liigi hoidmist ja vokaalkultuuri mitmekesist arendamist. „Hoolitseme järelkasvu eest, tehes koostööd ka koolikooridega. Samuti räägime kaasa koorielu puudutavatel teemadel,“ lisas Veerde.
Lisainfo koorikonkursi International Baltic Sea Choir Competition kohta siit:
http://www.balticchoir.com

Vt ka videot:
https://www.facebook.com/BalticSeaChoirCompetition/videos/1471382969667492/

Õppereisi korraldamist toetab Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital

Eesti kammerkooride liit (EKKL) on Eesti kammerkoore koondav ning nende tegevust edendav liit, mis loodi 1997. aastal. Liit on katusorganisatsioon kooridele, esindades oma liikmete huvisid ja toetades läbi erinevate ettevõtmiste kooride arengut. Liidu olulisemate tegevuste hulka kuuluvad Eesti Kammerkooride Festivali, traditsiooniliste jõuluootuskontsertide ja kontsertsarjade “Kuulajale” ja “Heliloojad-juubilarid” korraldamine, samuti teabepäevade, õppereiside ning koolituste läbiviimine. EKKL-i liikmete hulka kuulub hetkeseisuga 17 kammerkoori üle Eesti.

Liitu meiega Facebookis: www.facebook.com/kammerkoorideliit