46641730_2173504919334792_4336801368384733184_o

EKKLi motivatsioonipäev Arvo Pärdi Keskuses ja Laulasmaa SPAs

  • 24. nov. 2018

24. novembril korraldas Eesti Kammerkooride Liit esimese motivatsioonipäeva liikmeskooridele. Päeval külastati äsja avatud Arvo Pärdi Keskust Laulasmaal ning jätkus pärastlõunal Laulasmaa SPA konverentsikeskuses, kus räägiti kooride rahastamisvõimalustest.

Juhatuse esimehe Kristel Üksvärava sõnul tuli idee sellest, et alles hiljuti avati suurepärane ja unikaalne Arvo Pärdi Keskus, mis on oluline kultuuriasutus ka kooriliikumise jaoks ning oleks hea külastada koos oma liikmeskooridega. “Sellised päevad ning võimalused külastada olulisi kohti ja asutusi ning kohtuda nendega seotud inimestega on vaja kooridele ning seeläbi aitab arendada edasi kammerkooride liikumist Eestis,” sõnas Üksvärav.

Arvo Pärdi Keskust tutvustas raamatukoguhoidja Toomas Schvak, kes näitas põnevaid Arvo Pärdi nootide originaalkäsikirju ning rääkis hoone arhitektuurist ja olemusest. Laulasmaa SPA konverentsikeskuses tutvustas liikmetele erinevaid rahastamisvõimalusi juhatuse esimees ning Kultuuriministeeriumi välissuhete nõunik Kristel Üksvärav.

Eesti Kammerkooride Liit korraldas sellist motivatsioonipäeva esmakordselt. Päeva lõpus saadud positiivse tagasiside põhjal on üritustele kindlasti tulemas ka järg ning püütakse korraldada rohkemgi liikmete omavahelisi kokkusaamisi.

Lähemalt Arvo Pärdi Keskusest

Comments are closed.