Eesti Kammerkooride Liidu jõuluootuskontserdil kõlab J.S.Bachi “Magnificat”

  • 8. dets. 2019

Eesti Kammerkooride Liit (EKKL) lõpetab tänavuse laulupeoaasta suurejoonelise ja särava tähtteosega – liidu kooride, Eesti Sinfonietta ja solistide esituses kõlab J.S.Bachi “Magnificat”. EKKL Jõuluootuskontsert toimub pühapäeval, 8. detsembril kell 19 Tallinna Jaani kirikus. Dirigent Endrik Üksvärav.

Jõuluootuskontsert viib kuulajad ajas tagasi – sajanditetagusesse barokihõngulisse õhtusse. Esitamisele tulevad Johann Sebastian Bachi Brandenburgi kontsert nr 5 D-duur ja Magnificat ehk Maarja kiidulaul, mis on majesteetlik ja ülev suurteos koorile, solistidele ja orkestrile.

Solistid:
Oksana Sinkova (flööt)
Lembit Orgse (klavessiin)
Helina Kuljus (sopran)
Karin Helstein (sopran)
Annely Leinberg (alt)
Endrik Üksvärav (tenor)
Andreas Väljamäe (bass)

Kontserdil astuvad koos Eesti Sinfoniettaga üles Eesti Kammerkooride Liidu koorid:
Collegium Musicale
NUKU koor
EKA kammerkoor
Kammerkoor Crede
Kammerkoor Encore

Orkestri kontsertmeister on Johannes Põlda. Dirigeerib Endrik Üksvärav.

Pilet 15 € ja 10 € saadaval Piletilevist ja enne algust kohapealt.
Kontserdi korraldamist toetab Eesti Kultuurkapital.

Kontserdi korraldab Eesti Kammerkooride Liit koostöös Collegium Musicale ja Eesti Kammermuusika Ühinguga.

Tule ja veeda jõulueelne pühapäevaõhtu koos imeilusa pühademuusikaga!

 

Eesti Kammerkooride Liit (EKKL) on Eesti Kooriühingu alaliiduna Eesti kammerkoore koondav ning nende tegevust edendav liit, mis loodi 1997. aastal. Liit on katusorganisatsioon kooridele, esindades oma liikmete huvisid ja toetades läbi erinevate ettevõtmiste kooride arengut. Liidu eesmärk on edendada kõrgetasemelist a cappella koorilaulu Eestis, olla liikmeskooridele asjatundlik ja usaldusväärne partner. Peame oma südameasjaks kammerkooride liigi hoidmist ja vokaalkultuuri mitmekesist arendamist. Räägime kaasa koorielu puudutavatel teemadel. Liidu olulisemate tegevuste hulka kuuluvad Eesti Kammerkooride Festivali, traditsiooniliste jõuluootuskontsertide ja kontsertsarjade “Kuulajale” ja “Heliloojad-juubilarid” korraldamine, samuti teabepäevade, õppereiside ning koolituste läbiviimine. 

Lisainfo: www.ekkl.ee