MartSaar135-tekstideta

Mart Saare 135. sünniaastapäeva kontsert: Saare hääl

  • 9. okt. 2017

21. oktoobril kell 19.00 toimub Mustpeade maja Valges saalis helilooja Mart Saare 135. sünniaastapäeva auks kontsert “Saare hääl”. Esinevad Tartu ülikooli kammerkoor (dirigent Triin Koch), kammerkoor Head Ööd, Vend (dirigent Pärt Uusberg), pianist Kadri-Ann Sumera ja metsosopran Iris Oja. Kontserdi kunstiline juht on Triin Koch, valguslahenduste autoriks Priidu Adlas.

28. septembril möödus 135 aastat Mart Saare sünnist. Üle sajandi on Saare muusika rikastanud Eesti koorimuusikat, ajades oma juuri aina sügavamale ja sügavamale. Imetabane oskus tunnetada looduse iga väiksematki varjundit ning seda nii tõetruult helides tagasi peegeldada on teinud Saarest tõelise looduslauliku. Täna ei oska me Eesti koorimuusikat ette kujutada ilma Saareta.

Lauliku 135. aastapäeva tähistamiseks saavad 21. oktoobril Mustpeade maja Valges saalis kokku Tartu ülikooli kammerkoor, kammerkoor Head Ööd Vend, Kadri-Ann Sumera ning Iris Oja, et pidada maha üks võimas Mart Saare kontsert. “Kontserdil kõlavad koorilaulud nii kammerkooride kui ka ühendkoori esituses, klaverimuusika ning ka soololaul, seega on kõik žanrid, mille poolest Saar kõige tuntum on, kontserdil esindatud, ” tutvustab eelseisvat kontserti Tartu ülikooli kammerkoor president Robert Pirk. Mis aga kontserdil täpsemalt toimuma hakkab, saab teada 21. oktoobril.

Pilet 10€/8€. Piletid müügil Piletilevis ja tund aega enne kontserti kohapeal.

Kontserdist teeb ülekande Klassikaraadio.

Üritus Facebookis: https://www.facebook.com/events/1920551907960461

Kontserti korraldab Eesti kammerkooride liit koostöös Tartu ülikooli kammerkooriga.
Toetaja on Eesti Kultuurkapital.

 

Comments are closed.