Juubeliaasta_190113_v2

Kontserdisarja “150 aastat laulupeost” avakontsert: Urmas Sisask “Gloria Patri”

  • 28. dets. 2018

2019. aasta on igati õigustatult nimetatud laulu- ja tantsupeo aastaks, kuna tegemist on ilmselt lähima 50 aasta perspektiivis erakordseima aastaga laulu- ja tantsupeo liikumises. Lisaks sellele, et möödub 150 aastat esimesest laulupeost ning 85-aastane tantsupidu toimub 20. korda, on terve aasta tulvil juubelitest ning tähtpäevadest.

Esimene laulupidu oli tähtis teetähis kogu eesti rahvale ja eesti muusikale. Aastal 1869 oli eesti muusika alles tärkamisjärgus, kuid Cimze seminaris olid hariduse saanud juba hulk eesti kooliõpetajaid, tänu kellele esimene laulupidu toimus. Sellest ajast tänaseni oleme käinud pika tee, mille vältel loonud palju erakordset muusikat.

Et vaadata tagasi käidud teele ja tunda rõõmu loodud muusikalisest rikkusest, toob kontserdisari “150 aastat esimesest laulupeost” meieni selle teekonna kauneimad viljad. Meie koorid, orkestrid, lauljad, teatrid, muusikakoolid ja paljud teised toovad kontsertide ja etendustega meieni teoseid, mis on kirjutatud eesti heliloojatelt nende 150 aasta vältel.

Pühapäeval, 13. jaanuaril kell 17 toimub EELK Tallinna Jaani kirikus kontserdisarja “150 aastat laulupeost” avakontsert. Kontserdil kõlavad valitud osad Urmas Sisaski teosest “Gloria Patri”.

Kontserdil osalevad Eesti Kammerkooride Liidu liikmeskoorid:
Kammerkoor Collegium Musicale
EKA Kammerkoor
Kammernaiskoor Sireen
Neidudekoor Kammerhääled
Kammerkoor Crede
Segakoor Noorus
Kammerkoor Head Ööd, Vend

Dirigeerivad: Kristel Marand, Kristina Sildos, Ilmars Millers, Kärolin Orav, Taavi Hark, Karin Kuulpak, Nele Erastus ja Pärt Uusberg.

Kontserdi kunstiline juht on Kristel Marand.

Pilet 7 eurot Piletilevist ja enne algust kohapeal

Kontserdi korraldab Eesti Kammerkooride Liit koostöös Eesti Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutusega.

Lisainfo:
www.ekkl.ee
www.laulupidu.ee

Comments are closed.