KY_gala_2017

Eesti Kooriühing jagab aastapreemiaid

  • 10. jaan. 2017

Laupäeval, 21. jaanuaril jagab Eesti Kooriühing koori- ja puhkpillimuusika aastapreemiaid. Aastapreemiate gala toimub kell 15 Estonia kontserdisaalis. 12 kategoorias kandideerib aastapreemiatele 79 nominenti.

Kooriühing annab välja aasta koori, puhkpilliorkestri, kooridirigendi, dirigent-muusikaõpetaja, orkestridirigendi ja noore dirigendi tiitlid. Samuti tunnustatakse aasta toetajat, korraldajat, koori/orkestriheliloojat ja aasta tegu, antakse välja aasta koori/orkestriplaadi tiitel ja aasta koostööpreemia. Lisaks saavad Kultuuriministeeriumi tänukirjad need dirigendid, kes on aasta jooksul edukalt esinenud vabariiklikel ja rahvusvahelistel konkurssidel.

Kontserdi kunstilised juhid on Rasmus Puur ja Tõnu Oja.

Kunstilise juhi Rasmus Puuri sõnul ei ole seekordne aastapreemiate üleandmise tseremoonia üleliia tõsine. „Lisaks tavapärasele aasta tähelepanuväärsemate kooride esinemisele, antakse pilk koorimuusikast ja puhkpillimuusikast edasi ka muusikavõhiku pilgu kaudu. Värssi seatud vahetekste kannab ette Eesti Draamateatri näitleja Tõnu Oja,“ sõnas Rasmus Puur. Samuti esitavad koorid Rasmus Puuri komponeeritud vahesignatuure, mis ühtlasi avavad nende auhinnakategooriate tegelikku sisu.

Kontserdil esinevad:
Üle-eestiline tütarlastekoor, dirigent Vilve Maide 
Kammernaiskoor Sireen, dirigent Tiiu Sinipalu 
Tallinna Muusikakeskkooli mudilaskoor, dirigent Jaanika Kuusik 
Tallinna Tehnikaülikooli Puhkpilliorkester, dirigent Tarmo Kivisilla 
Tartu ülikooli kammerkoor, dirigent Triin Koch 
Tehnikaülikooli Akadeemiline Meeskoor, dirigent Peeter Perens 
Ene Salumäe (orel)

Piletid hinnaga 10 ja 7 eurot on saadaval Piletilevis ja Piletimaailmas.

Kontserdist teeb ülekande Klassikaraadio, salvestab Tallinna Televisioon. 

14. korda toimuv Eesti Kooriühingu aastakontsert väärtustab koori- ja puhkpillimuusika valdkonnas tegutsevaid inimesi ja kollektiive ning tunnustab valdkonna toetajaid ja koostööpartnereid. Vaata nominentide nimekirja.
Lisaks Kooriühingu aastapreemiatele antakse üle Gustav Ernesaksa fondi ja Uno Järvela stipendiumifondi preemiad.

Eesti Kooriühing tänab toetajaid ja koostööpartnereid: Kultuurkapital, Kultuuriministeerium, Haridus- ja Teadusministeerium, Tallinna linn, Klassikaraadio ja Tallinna TV.

Comments are closed.