Collegium Musicale

Collegium Musicale pääses EBU konkursi finaali

  • 27. jaan. 2017

Tänavu 14.-15. oktoobril toimub Helsingis EBU koorifestivali “Let The People Sing” finaal, kuhu pääsesid kaks Eesti koori, sh Eesti Kammerkooride Liidu liikmeskoor Collegium Musicale.

Laste- ja noortekooride kategoorias pääses võistlustulle Eesti Raadio tütarlastekoor Kadri Hundi ja Kaie Tanner juhatusel. Samas kategoorias võistlevad ka noortekoorid Soomest, Norrast, Inglismaalt ning Ukrainast.

Kammerkoor Collegium Musicale jõudis kolme finalisti sekka täiskasvanute kooride seas ja astub võistlustulle koos Taani ja Inglismaa kooridega.

Poolfinaaliks valmistasid raadiod ette helisalvestused monteerimatul kujul (näiteks kontserdisalvestus), need kuulati EBU žüriis üle tänavu jaanuaris.

Sel korral on festival eriti suure tähelepanu all, kuna Soome rahvustelevisioon YLE teeb üritusest otseülekande, mida on võimalik vaadata ka veebist, misläbi näevad koorilauljaid miljonid inimesed kõikjalt üle Euroopa. Finaalkontsert toimub 15. oktoobril Helsingi Musiikkitalos.

“Let the Peoples Sing” eesmärk on koorilaulu populariseerimine raadioeetris. Konkurss on kiiresti areneva koorimuusikakultuuri suunanäitaja juba aastast 1961. See on samas ka üks olulisemaid raadiote koostöö võimalusi. Konkursi võit on varem Eestisse tulnud – 2005. aastal võitis Tallinna Muusikakeskkooli noortekoor dirigent Ingrid Kõrvitsa juhatusel.

Loe täpsemalt siit

Comments are closed.