jõhvis

Aasta koor 2016 – Viljandimaa Kammerkoor otsib 2017. aasta sügishooajaks uut dirigenti

  • 11. juuli 2017
Viljandimaa Kammerkoor on tegutsenud 2000. aastast Toomas Volli, Kadi Ritsingu ja Jüri Liiva dirigeerimisel. 2016/17 hooaja lõpetas koor uue kontsertkavaga külalisdirigent Jaan-Eik Tulve eestvedamisel. Dirigendikohale kandideerima on oodatud kõik, kes soovivad vedada Viljandimaa Kammerkoori tegevust 2017.a. sügis-talvisel hooajal, astudes vastu uutele põnevatele väljakutsetele. Koori sooviks on leida dirigent, kes seisaks hea selle eest, et Viljandimaa Kammerkoor kuuluks ka tulevikus Eesti harrastuskooride paremikku.
Koor koosneb peamiselt asjaarmastajatest, kuid tervikuna on saavutanud tuntust oma erilise kõla ja kõrge taseme poolest. Erinevate erialade esindajate seas on nimetamisväärselt palju muusikaõpetajaid, – tudengeid ja muid kultuurivaldkonnaga seotud inimesi. Koori suuremate saavutustena võib välja tuua Eesti Kooriühingu 2013 aastapreemia nominent, Pärnu rahvusvahelise koorifestivali Grand Prix (2012), kuld- ja hõbediplomid Bratislava rahvusvahelisel koorikonkursil (2011).
2015.a. leidsid laiemat vastukaja Viljandimaa Kammerkoori esinemised jaanuarikuus Daugavpilsi rahvusvahelisel koorifestivalil Silverbells (hõbediplom kammerkooride kategoorias), Viljandi Jaani kiriku uute tornikellade heategevuskontserdil ning kontsertreisil Kiievis, juunikuus mitmete kontsertidega Viljandi rahvusvahelistel hansapäevadel ning novembris aastapäevakontserdil 17+15.
2016.a. aprillis omistati koorile Jõhvis toimunud kammerkooride festivalil B-kategoorias II koht. 2017.a. alguses tunnustas Eesti Kooriühing koori tiitliga Aasta koor 2016 panuse eest kultuuriruumi.

2017.a. laulab Viljandimaa Kammerkooris 33 lauljat Viljandi linnast ja maakonnast. Proovid toimuvad kolmapäeva õhtuti, lisaks 1 kord kuus 1-2-päevaste koorilaagritena.

Viljandimaa Kammerkoori juhatus ootab kõiki kandideerimisavaldusi hiljemalt 25. juuliks aadressil enenob@gmail.com. Kandideerimisavalduses palub koor ülevaadet kandidaadi senisest tegevusest koorijuhina ja suurimatest saavutustest ning tema esmaseid ideid Viljandimaa Kammerkoori võimalikest arengusuundadest.

Lisainfo konkursi teemal:
Ene Nobel
Viljandimaa Kammerkoori vanem

Comments are closed.